Ünlü Ekonomist Düşen Dolar İçin “Dolar Düşüyor Demek İçin O Rakama Gelmeli” Dedi! Doları Olanlar Bu Rakamı Duyunca Şok Olacak

Selçuk Geçer, dolar kurundaki hareketliliği değerlendirirken, piyasalardaki dalgalanmaya dikkat çekti. Geçer’e göre, Kapalıçarşı ve Bankalararası Piyasa arasındaki fiyat farkı, doların gerçek değerini yansıtmıyor.

DOLAR KURUNDA SÜREKLİLİK

Ekonomist Selçuk Geçer, YouTube kanalında yaptığı açıklamada, doların 32,27 TL ile 32,80 TL arasında sürekli bir çizgide ilerlediğini belirtti. Geçer “Bu tür durgunluklar pek hayra alamet değildi. Dolar düşüyor demek için doların bir anda 27 TL olması gerek. Şu anki hareket dalgalanma bile sayılmaz. Düz çizgi hareketidir.” ifadelerini kullandı.

DALGALANMANIN ANLAMI

Geçer, doların ani ve büyük düşüşlerle değer kaybetmesinin ekonomi için olumsuz bir işaret olduğunu vurguladı. Ona göre, doların istikrarlı bir şekilde, piyasayı sarsmadan değer kaybetmesi daha sağlıklı olacaktır.

GEÇER’İN ÖNCEKİ AÇIKLAMALARI

Selçuk Geçer daha önce yaptığı açıklamalarda, doların baskılanmaması gerektiğini ve gerçek değerinin 60 TL seviyelerinde olduğunu ifade etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir