Süper Lig ekibine haciz! Düşene bir tekme de TFF vurdu

6 Şubat depremlerinin ardından Süper Lig’de zor günler geçiren Hatayspor’a bir kötü haber de TFF’den geldi.

Yağız Sabubcuoğlu’nun haberine göre; TFF, sezonun bir kısmında Riva Tesisleri’nde kamp yapan ve şu ana dek konaklama ücretini ödeyemeyen Hatayspor’a haciz gönderdi.

TFF’nin, deprem mağduru Hatayspor’a haciz göndermesine birçok futbolsever sosyal medyadan tepki gösterdi.

”KAŞAR EKMEK YİYORUZ”

Süper Lig’de kötü bir dönem geçiren Hatayspor, geçtiğimiz günlerde Volkan Demirel’in istifası ile sarsıldı. Hatay’ın file bekçisi Erce Kardeşler, Gaziantep FK ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından flaş açıklamalarda bulunmuştu.

Tesislerinin olmadığını, maçlara düzgün bir şekilde hazırlanamadıklarını, maddi imkansızlıklarla boğuştuklarını ve Volkan Demirel’in takımın ayakta kalması için her şeyiyle mücadele ettiğini kaydeden Erce Kardeşler, önemli ifadeler kullandı.

Kulübün durumuna çok üzüldüklerini ve yalnız kaldıklarını belirten Erce Kardeşler şöyle konuştu:

“Sezon başından beri çok yalnız kaldık. Sahamız olmadı. Tesisimiz olmadı. Paramız olmadı. Bir kulübün bu kadar sahipsiz kaldığını ilk defa gördüm. Düşünebiliyor musunuz bir futbol takımı basket idmanı yaparak maçlara hazırlanıyor. Böyle bir şey olabilir mi? 5 aydır kaşar ekmek yiyoruz.

”DUŞ ALMADAN EVİMİZE GİDİYORUZ”

“Kaşar ekmek yiyerek, idmanlardan sonra duş almadan evimize gidiyoruz. 1.5 saatlik yolu söylemiyorum bile. Çok üzülüyorum. Tek isteğim Hatayspor’un ligde kalması. Ben Hatay halkı için buradayım. Volkan Hoca da yalnız kaldı. Hocalık yapamadı. Hocalıktan başka her şeyi yapmaya çalıştı çünkü. Buraya kadar geldiysek Volkan Hoca sayesindedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir