Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Bu anlamlı çalıştayın bir özelliği de birliğin 20. yıl dönümünde gerçekleştirilmesidir. Çalışmalarımızın merkezine istişareyi yerleştirdik.

Uluslararası Demokratlar Birliği, kültürel ırkçılık, islam düşmanlığı hatta antisemitizm ile mücadelede en ön saflarda yer aldı.

Batı’da İslam düşmanlığı tırmanıyor. Sadece bizlerin değil Avrupalı Türklerin yanı sıra kimliği ve kültürünü koruma mücadelesi veren kardeşlerimizin Uluslararası Demokratlar Birliği’nden beklentileri var.

‘Hak verilmez, alınır’ şiarıyle mücadeleyi artırmalıyız. Avrupa Türk toplumu olarak saflarımızı sıklaştırmalı, her zamankinden daha dinamik, daha kucaklayıcı şekilde hareket etmeliyiz. Biz nerede yaşarsak yaşayalım milletçe güçlü olmak mecburuyetindeyiz.

Almanya’nın uzun yıllar direndikten sonra çifte vatandaşlık düzenlemesini, kabul etmesini olumlu karşılıyoruz.

‘SOLİNGEN SALDIRINA SESSİZ KALAMAYIZ’

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüşmemde Solingen faciasından 31 yıl sonra 25 Mart’ta yine aynı yerde 2’si çocuk 4 kardeşimize düzenlenen ırkçı saldırıyı gündeme getirdim. Bu saldırının hiçbir karanlık nokta bırakılmadan tamamen aydınlatılması ve sorumluların da mutlaka cezalandırılması gerektiğini söyledim. İlgili kurumlarımızla bu davanın takipçisi olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir