Samsung şarj konusunda rakiplerine nota verdi, tam 10.000 mAh pil

Samsung, Çin pazarındaki güç bankası ürün yelpazesini genişletiyor. Firma, daha önce 20.000mAh kapasiteli bir modeli piyasaya sürdüğü güç bankalarına, şimdi de kablosuz şarj destekli yeni bir 10.000mAh modelini ekliyor. Bu yeni model, Güney Kore’de daha önce tanıtılan ürünlerin ardından geliyor ve JD.com üzerinden ön siparişle 249 yuan (yaklaşık 34$) fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Ürünün resmi satış tarihi ise 11 Nisan olarak belirlendi. Bej renkteki bu yeni güç bankası, çevre dostu bir tasarıma sahip olup UL sertifikalı geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiştir. Bu malzemelerin %6.8’i geri dönüştürülmüş içerikten, bunun da %30’u tüketiciden sonra geri dönüştürülen plastikten oluşmaktadır, bu da karbon emisyonlarının azaltılmasına ve kaynakların korunmasına katkıda bulunur.

Kompakt ve hafif tasarımıyla dikkat çeken güç bankası, taşınabilirliği kolaylaştırır. Ürün, 148 x 72 x 16.4 mm boyutlarında ve sadece 222 gram ağırlığındadır. Ayrıca, 20cm uzunluğunda bir USB-C’den USB-C’ye veri kablosu da içermektedir.

Samsung şarj konusunda rakiplerine nota verdi, tam 10.000 mAh pil

Üç cihazı aynı anda şarj edebilme özelliğine sahip bu çok yönlü güç bankası, iki kablolu şarj portuna ve özel bir kablosuz şarj alanına sahiptir. Kablosuz şarj özelliği, akıllı telefonlar, akıllı saatler, kulaklıklar ve uyumlu diğer cihazlar için 7.5W’a kadar destek sunar. Daha hızlı şarj için, kullanıcılar cihazlarını kablolu portlara bağlayarak tek bir cihazı 25W’a kadar güçle şarj edebilirler.

Samsung‘un bu yeni ürünü, daha önce piyasaya sürdüğü ve özellikle kablolu şarjı önceliklendiren daha yüksek kapasiteli 20.000mAh güç bankasına katılıyor. Daha büyük kapasiteli bu modelde, üç adet USB-C portu bulunuyor ve tek bir cihaz şarj edildiğinde 45W’a kadar güç sağlayabiliyor. Güç bankası, uyumlu cihazların daha hızlı şarj olmasını sağlayan PD3.0 ve PPS’yi desteklerken, kendisi de 45W hızlı şarj ile hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir